natalia_dejk

Wykształcenie i certyfikaty:

I. Magister Fizjoterapii (AWF im. E.Piaseckiego Poznań, 2010)

II. Terapeuta Manualny Holistyczny I stopnia wg dr. A. Rakowskiego (2016)

moduły podstawowe I,II,III (2014-2015)

moduły specjalistyczne IV,V,VI (2015-2016)

III. Instruktor i Trener Indywidualny Pilates ( szkoła Open Mind, 2016)

Pilates Matwork I (2012)

Pilates Intermediate (2014)

Pilates Matwork II (2015)

Pilates dla Ciężarnych i Osób Starszych (2016)

Warsztaty: Pilates Body Ball, Pilates Event, Kontrola i Stabilizacja Odcinka Lędźwiowego, Bezpieczne i Efektywne Wzmacnianie Mięśni Brzucha, Rozluźnianie Powięzi, Pilates Movement.

IV. Certyfikat Masaż Głęboki (2011)

V. Certyfikat Masaż Klasyczny (2006)

VI. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Aerobik (AWF Poznań, 2009)

VII. Certyfikat Masaż Sportowy VTCT Level 3 (Kendal College, Wielka Brytania, 2012)

VIII. Certyfikat Refleksologia VTVT Level 3 (Kendal College, Wielka Brytania, 2013)

IX. Certyfikat Kinesiotaping Poziom Zaawansowany K1, K2 (Harrogate, Wielka Brytania 2011)

X. Skoliozy- diagnostyka i postępowanie (Gdańśk, 2014)

XI. Postępowanie i Wielozadaniowa Terapia Dzieci z Porażeniem Mózgowym (Warszawa, 2013)

XII. Przygotowanie i Organizacja Terapii CIMT dla  Dzieci z Porażeniem Mózgowym (Dzierżążno, 2014)

Nazywam się Natalia Dejk.  Jestem Fizjoterapeutą, Terapeutą Manualnym Holistycznym I stopnia (TMH I) oraz Instruktorem i Trenenem indywidualnym metody Pilates. Urodziłam się w Kartuzach. Swoją ukierunkowaną edukację rozpoczęłam w 2005 r. na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Podczas studiów ukończyłam kurs masażu klasycznego, masażu głębokiego oraz zostałam instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalizacją aerobik. Uczestniczyłam również w programie Erasmus, dzięki któremu miałam możliwość studiowania fizjoterapii na Uniwersytecie Karola w Pradze w Czechach. Tam po raz pierwszy zainteresowałam się tematyką i zastosowaniem terapii manualnej wg K. Lewita. Odbyłam również praktyki zagraniczne w Grecji. Po obronie pracy magisterskiej w 2010 r. zamieszkałam za granicą, w miejscowości Bassenthwaite w północnej Anglii. Tam, pracując jako terapeuta oraz instruktor fitness i Pilates, praktykowałam zdobytą wiedzę oraz szlifowałam warsztat nowych umiejętności. Na Kendal College zdobyłam kwalifikację Masażysty Sportowego oraz Refleksologa. Podjęłam również szkolenie instruktora Pilates w polskiej szkole fitness Open Mind. Ponadto w Harrogate ukończyłam zaawansowany kurs Kinesiotape.

W 2013 r. wróciłam do Kartuz. W tym samym roku rozpoczęłam pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, oddział w Dzierżążnie, na stanowisku fizjoterapeuty. To trzyletnie doświadczenie zaowocowało nowymi umiejętnościami zdobywanymi na kolejnych szkoleniach oraz dzięki ciągłej praktyce technik terapeutycznych. Wraz z zespołem terapeutów i lekarzy placówki w Dzierżążnie jako pierwsi w Polsce zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dwutygodniowy obóz dla dzieci z MPD stosując holenderską metodę CIMT. W 2014 r. rozpoczęłam również szkolenie Terapii Manualnej Holistycznej dr. A. Rakowskiego, które ukończyłam w 2016r. zdobywając tytuł Terapeuty Manualnego I stopnia.

 Rok 2016 okazał się również dobrym momentem na realizację mojego marzenia o posiadaniu własnego gabinetu. Prowadząc indywidualną działalność chcę dostarczać przede wszystkim usług pierwszej jakości, tak, aby każda terapia, dobrana indywidualnie do pacjenta, przynosiła szybkie i wyraźne korzyści w postaci poprawy samopoczucia i zniwelowania bólu. Moja oferta skierowana jest również do osób, które chcą zadbać o prawidłową sylwetkę i nauczyć się profilaktyki i nauki samodzielnego radzenia sobie z dolegliwościami w zaciszu własnego domu.

Często aby poradzić sobie z problemem wystarczy zrozumieć mechanizm powstawania przeciążenia statycznego bądź środowiskowego  i zminimalizować jego działanie na ciało. Na szkoleniach TMH nauczyłam się wielu technik terapeutycznych, ale najbardziej przydatną dla mnie wiedzą było uświadomienie sobie tego, że każdy z nas może być terapeutą dla samego siebie. Wystarczy poznać ten potencjał i nauczyć się z niego korzystać.